Mistrovské kousky z Čech a Moravy

Mistrovské kousky z Čech a Moravy

Populární kalendář Spies Hecker každoročně přináší rozmanitou směs vozidel z různých dekád – od klasických vozů po současné – a vždy se jedná o ty nejkrásnější kousky nalakované po celém světě. Jak ale z předchozích slov vyplývá, Česká republika v minulosti již několikrát v kalendáři měla své reprezentanty. Pojďme si společně trošku zavzpomínat, které mistrovské kousky za dobu existence kalendáře (od roku 2004) podpořily české barvy.

Úplně prvním českým zástupcem se v roce 2007 stala černo-bílá vytuněná Mazda RX 8. Toto vozidlo bylo upraveno a nalakováno v Autolaros Speed v Ostravě.

Léta běžela dál a až roku 2011 se prosadil druhý kousek. Listopadovou stránku kalendáře ozdobil sportovní vůz MG – MGB GT. Tento ohnivě rudý vůz z roku 1972 byl nalakován v AutoPalace Spořilov.

Hned následující vydání Masterpieces 2012 je historickým úspěchem České republiky, kdy byly do kalendáře vybrány dokonce dva unikáty. Jedním z nich je jasně žlutý prototyp sportovního vozu Leger 1.4 a druhým pak funkční model letadla Extra 300 v poměru 3:1. Na tomto letadlu se osobně vyřádil náš technik, Michal Slánský. Nutno podotknout, že ten Airbrush je opravdu povedený.

Pěkný kousek z roku 1963 se prosadil do nejlepší dvanáctky roku 2014. Wartburg 311/1000 se při renovaci lakoval ve společnosti Autocentrum Votice. Sami si jej můžete prohlédnout nejen v měsíci září, ale dokonce zdobí i titulní stranu!

V kalendáři pro rok 2015 reprezentovali Českou republiku opět dva kousky. Březen zdobil kouzelný Morris Minor z roku 1962, který byl kompletně zrekonstruován v autolakovně Robert Bečvář - autoservis s.r.o. Měsíc květen byl věnován Mustangům. Jedná se o Mustang Shelby GT 500 and Ford Mustang 2013 5.0 GT, které pochází z lakovny AUTO JV servis. Oba servisy jsou členy CUI.

I v roce 2016 pokračuje naše krasojízda. Unikátní ŠKODA 966 Supersport z roku 1950 prošla kompletní rekonstrukcí. Jedná se o jediný dochovaný kousek na světě. Typický závodní kabát dostal v autolakovně ŠKODA Kosmonosy a můžete se na něj jet podívat kdykoli, neboť je vystaven v Muzeu ŠKODA v Mladé Boleslavi.

Už se pomalu stává tradicí, že se skvělé české kousky probojují do finálního výběru kalendáře Masterpieces. I pro rok 2017 máme zástupce. Je jím AUDI 80 Cabrio z roku 1991. Auto pochází z dílny Autolak Szmek.

Tak co říkáte? Je vidět, že zlaté české ručičky se řadí k těm nejlepším.